Co to jest punkt hydrauliczny

punkt instalacji hydraulicznej

Remont łazienki lub kuchni, często pociąga za sobą zmianę umiejscowienia zlewu, umywalki, toalety lub strefy kąpielowej.

Zmiany te wiążą się z przebudową instalacji hydraulicznych, innego odprowadzania ścieków, a także zmianę wyjścia rur, doprowadzających wodę do baterii zamontowanych przy sprzęcie, do którego są one przypisane

Punkt instalacji hydraulicznej

Przebudowa sieci wodno kanalizacyjnej niesie za sobą w pierwszej kolejności demontaż starych punktów instalacji, a następnie wyprowadzenie nowych, w innym miejscu. Podłączenie do nich sanitariatów typu wanna, brodzik, umywalka czy toaleta to końcowa część wszystkich prac.

Każde z takich miejsc określane jest jako punkt hydrauliczny bądź punkt instalacji hydraulicznej.

W trakcie generalnego remontu łazienki, najważniejszą sprawą jest odpowiednie zaprojektowanie każdej instalacji, szczególnie wodno- kanalizacyjnej, ponieważ ważne jest, by łazienka wraz z całym wyposażeniem, była przede wszystkim funkcjonalna. Wszelkimi pracami związanymi z tymi zagadnieniami zajmuje się hydraulik Białystok.

Czym zajmuje się hydraulik?

Hydraulik to specjalista od prac wodno-kanalizacyjnych; zajmuje się nie tylko przyłączaniem pionów wodnych oraz montowaniem rur odprowadzających ścieki, ale również to fachowiec, znający się na konserwacji całej sieci, montażem i naprawą instalacji, odpowietrzaniem kanalizacji, montowaniem baterii i syfonów, wymianą uszczelek w armaturze, jak również zajmuje się naprawą uszkodzonych sieci kanalizacyjnych, kontrolą jej stanu oraz okresowymi przeglądami.

Oprócz prac typowo wodno-kanalizacyjnych, do zakresu robót hydraulika zalicza się również obowiązki związane z montażem, konserwacją i naprawą centralnego ogrzewania.