Jak wyposażyć łazienkę?

Wod-Kan Grzenkowicz  > Łazienki >  Jak wyposażyć łazienkę?

Jak wyposażyć łazienkę?

| | 0 Comments

Odpowiednia aranżacja pomieszczenia takiego jak łazienka nie jest sprawą prostą. Problemy często występują przy małych metrażach. Jednakże korzystając z dobrego doboru produktów można wyposażyć to pomieszczenie z sukcesem.

Strefa umywalki

Strefa umywalki jest jedną ze stref, które znajdują się w takim pomieszczeniu jak łazienka. Jest to miejsce, w którym wykonuje się zarówno poranną, jak i wieczorną higienę osobistą, dlatego ważne jest, aby posiadało ono wszelkie niezbędne elementy. Z jednej strony powinno posiadać wszelką, niezbędną funkcjonalność, ale także wyglądać w sposób estetyczny. Pierwszym krokiem podczas aranżacji tej strefy w łazience jest wybór umywalki, a także mebla, który będzie się ewentualnie pod nią znajdował. Umywalki zazwyczaj dostępne są we wielu kształtach oraz modelach. Mogą być one stawiane na szafce lub blacie, a także być przytwierdzane bezpośrednio do ściany.

Strefa kąpielowa

Wyposażenie łazienek obejmuje także całokształt aranżacji strefy kąpielowej w tym rodzaju pomieszczenia. Głównym elementem w tej strefie jest wanna lub prysznic. Dzięki odpowiedniemu doborowi wanny łazienka może stać się prawdziwym pokojem kąpielowym, w którym można się odprężyć po męczącym dniu. Istnieją różne rodzaje tych produktów, wśród których można wymienić między innymi:

  • wanny wolnostojące,
  • wanny przyścienne.

Odpowiedni wybór wanny zależny jest przede wszystkim od metrażu danego pomieszczenia. Wanna przyścienna z całą pewnością umożliwi zachowanie większej ilości miejsca w łazience niż wanna wolnostojąca. W małych łazienkach doskonale sprawdzi się także prysznic. Wszystkie produkty, które są wykorzystywane podczas aranżacji łazienek można znaleźć w takim miejscu jak salon łazienek – Home 100. Znajduje się tam bogata oferta produktów, pochodzących od wielu, różnych producentów.